Par apkures izmaksām

SIA „Baložu komunālā saimniecība” informē, ka visām mājām ir uzstādīti siltuma skaitītāji, kuru rādījumi tiek nolasīti katra mēneša 25.datumā un kam regulāri sekot līdzi ir iespējams māju pārstāvjiem. Maksa par siltumenerģiju patērētājiem (ēkai kopumā) tiek aprēķināta pēc ēkas kopējā siltumskaitītāja rādījumiem (MW/h) un noteiktā siltumenerģijas tarifa (Ls/MW/h) lieluma.

Šī gada marts Baložu iedzīvotājiem ir sācies ar nepatīkamām ziņām. Siltumenerģijas tarifs š.g. februāra mēnesī salīdzinot ar 2011.gada februāri ir palielinājies par 17 procentiem. 2011.gada februārī maksa par 1 MW/h sastādīja 39,81 Ls/MW/h, bet 2012.gada februārī maksa par 1 MW/h sastādīja 46,71 Ls/MW/h. Šādas izmaiņas ir saistītas ar dabasgāzes tirdzniecības cenas sadārdzinājumu.  

Tāpat 2012.gada februāra mēnesis bija aukstākais šajā ziemā. Vidējā gaisa temperatūra 2012.gada februārī bija -8,8 grādi. Vidēja gaisa temperatūra 2012.gada janvārī bija -3,4 grādi. Vidējā gaisa temperatūras 2011.gada decembrī bija +2,1 grādi. Laika apstākļi būtiski ietekmēja māju siltuma patēriņu. 2012.gada februārī siltuma patēriņš gandrīz visās mājas pieauga divreiz salīdzinājumā ar 2012.gada janvārī. Ņemot vērā tarifa pieaugumu, kā arī to, ka ir pieaudzis patērētās siltumenerģijas daudzums, Baložu iedzīvotājiem par apkuri nāksies maksāt vairāk.

Siltumenerģijas patēriņš katrai mājai ir atkarīgs no dažādiem faktoriem - gan no ēkas siltināšanas pakāpes, gan siltummezglu efektivitātes, gan ēkas konstrukcijas un tās jumta un pagraba stāvokļa.  Siltums ir dārgs produkts un tas laika gaitā noteikti nekļūs lētāks, bet daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas, kuras ir uzceltas 30-40 gadus atpakaļ, tikai noveco. Tāpēc praktiski vienīgais risinājums, kā samazināt rēķinus par piegādāto siltumenerģiju, ir kompleksi risināt māju energoefektivitātes uzlabošanas jautājumu. Lai arī šis jautājums nav atrisināms īsā laika posmā, tā ir vienīgā iespēja, kā samazināt apkures izmaksas ilgtermiņā. SIA „Baložu komunālā saimniecība” aicina iedzīvotājus aktīvi domāt kā taupīt siltumenerģiju un rīkoties, izmantojot šobrīd pieejamo valsts līdzfinansējumu.