Cīņā ar negodprātīgiem atkritumu radītājiem Baložu pilsētā turpmāk atkritumu savākšanas punkti būs pieejami tikai ar kodu atslēgām

 Lai Baložu pilsētā novērstu situāciju, kad iedzīvotāji izmet sadzīves atkritumus sev nepiederošajos atkritumu savākšanas punktos un līdz ar to palielina kopējo atkritumu apjomu, par kuru izvešanu maksā daudzdzīvokļu māju īpašnieki, SIA “Baložu komunālā saimniecība” (BKS) uzdevumā no 10. decembra līdz Ziemassvētkiem tiks iežogoti visi BKS apsaimniekotie atkritumu savākšanas punkti.

 

Tādējādi piekļuve ar koda atslēgu  šiem sadzīves un šķiroto atkritumu konteineriem būs tikai to daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājiem, kuriem šie konteineri ir piekritīgi.

Kā informē Baložu komunālā saimniecība, tad kodu atslēga būs pieejama katram dzīvokļa īpašniekam, un tā būs norādīta īpašniekam viņam nosūtītajā rēķinā. 

Tāpat sabiedriskās kārtības un drošības dēļ šajos sadzīves un šķiroto atkritumu savākšanas punktos plānots uzstādīt videonovērošanas kameras, kuras uzraudzību iecerēts uzticēt Reģionālajai pašvaldības policijai. Paralēli šiem nodomiem tiks gatavotas arī izmaiņas pašvaldības saistošajos noteikumos, lai noteiktu atbildību par to, ja sadzīves atkritumi tiek mesti tiem neparedzētajos atkritumu konteineros, piemēram, nešķirotos  pie dalītiem atkritumu konteineriem, kā arī ja sadzīves atkritumu tiek novietoti aiz atkritumu savākšanas punkta nožogojuma.   

Raugoties arī citu pašvaldību pieredzē, ar šādiem soļiem Baložu komunālā saimniecība cer samazināt situācijas, kad daudzīvokļu māju piederošajos atkritumu konteineru punktos tiek mesti sadzīves atkritumu no citiem īpašumiem, kuros nav noslēgts līgums par atkritumu apsaimniekošanu.  Ierobežojot nepiederošo personu piekļuvi šiem punktiem, tiks samazināts atkritumu apjoms un līdz ar to samazināts arī iedzīvotājiem rēķins par atkritumu izvešanu.

 Ņemot vērā, ka viens no veidiem, kā samazināt izmaksas par atkritumu apsaimniekošanu, ir tos šķirot (dalītie atkritumi tiek izvesti bez maksas). Tāpēc, redzot iedzīvotāju aktivitāti, šķirojot atkritumus, pēc Baložu komunālās saimniecības pieprasījuma no 1. decembra SIA “Clean R” šķirotos atkritumus izvedīs katru sestdienu, nevis divas reizes mēnesī, kā tas bija iepriekš.  Baložu komunālā saimniecība vērīgi sekos šī pakalpojuma izpildes kvalitātei un izvešanas biežuma ievērošanai.

Lai cīnītos ar tiem negodprātīgajiem īpašniekiem, kuri nav vēl noslēguši līgumu par atkritumu apsaimniekošanu, bet savus sadzīves atkritumus, visticamāk, izmet citos daudzdzīvokļu mājām piederošajos atkritumu savākšanas punktos,  Ķekavas novada pašvaldības Īpašumu pārvaldes vides speciālisti uzsākuši apsekot  visus šos īpašumus. Pēc konkrētās situācijas izpētes īpašniekam sākotnēji tiek nosūtīta vēstule  ar lūgumu 30 dienu laikā noslēgt līgumu par atkritumu apsaimniekošana. Savukārt, ja tas netiks paveikts norādītajā laika  posmā, pret īpašnieku tiks vērsta administratīvā atbildība. 

 Tāpat, lai iedzīvotājiem, kuri nedzīvo daudzdzīvokļu mājās, padarītu ērtāku atkritumu šķirošanu un šķiroto atkritumu somu saņemšanu savai privātmājai,  šobrīd Baložu komunālā saimniecība un “Ķekavas nami” saskaņo ar “Clean R” līguma nosacījumus. Plānots, ka drīzumā šķirotās atkritumu somas varēs saņemt ne tikai Rīgā pie “CleanR”, bet arī pašvaldības apsaimniekotāju norādītājās vietās Ķekavas novadā. 

Informāciju sagatavoja:

Ķekavas novada pašvaldības

Administratīvās pārvaldes

sabiedrisko attiecību vadītāja Vineta Vītoliņa

Tālr. 67936044, 26513292,

e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu