Finanšu situācija Baložu komunālajā saimniecībā stabilizējusies

 

http://www.aprinkis.lv/sabiedriba/pasvaldibas/item/24882-finansu-situacija-balozu-komunalaja-saimnieciba-stabilizejusies

 12. maijs, 16:03

Finanšu situācija pašvaldības uzņēmumā "Baložu komunālā saimniecība" ir stabilizējusies, šodien Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē sacīja Finanšu ministrijas (FM) parlamentārais sekretārs Arvils Ašeradens (V).

Komisija šodien pārrunāja Ķekavas novada pašvaldības veiktos pasākumus finansiālās situācijas stabilizēšanai pašvaldībā un "Baložu komunālajā saimniecībā".

Ašeradens komisijas sēdē norādīja, ka situācija kopumā mainījusies uz labo pusi un stabilizējusies. Tāpat varot runāt par pašvaldības kapitālsabiedrību uzraudzības uzlabojumiem, kaut šajā jomā vēl ir daudz darāma, piebilda FM parlamentārais sekretārs. Viņš arī teica, ka "Baložu komunālajā saimniecībā" vērojama finanšu situācijas stabilizēšanās.

Kā ziņots, pērn decembrī Valsts kontrole ziņoja par revīzijas secinājumiem, informējot, ka pašvaldības uzņēmumā "Baložu komunālā saimniecība" ir notikusi nepamatota šķiešanās ar līdzekļiem, izmaksājot atlaišanas pabalstus, prēmijas un piemaksas.

Toreiz revidenti secinājuši, ka uzņēmums, sākot un pēc tam pārtraucot siltumapgādes uzlabošanas projektus, ir nelietderīgi izmantojis 500 000 eiro. Turklāt vēl četrus gadus uzņēmumam būs jāatmaksā aizņēmums 100 000 eiro apmērā katru gadu.