Dzeramā ūdens apgādes un notekūdens savākšanas tīklu izbūve Baložu pilsētā

 

 

tālr./fakss 67916723, epasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , mājas lapa: www.sia-bks.lv

Preses relīze                                         

2014. gada 8.jūlijā

 

Dzeramā ūdens apgādes un notekūdens savākšanas tīklu izbūve Baložu pilsētā

 

Pamatojoties uz 2013. gada 7.februārī starp SIA „Baložu komunālā saimniecība” un SIA „Binders” parakstīto būvdarbu līgumu Nr.BKS2012/12 „Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Baložos, II kārta” par dzeramā ūdens apgādes un notekūdens savākšanas tīklu izbūvi Baložu pilsētā, 2013.gada 3.oktobrī Ķekavas novada pašvaldības Būvvalde izdeva būvatļaujas Nr.115 un Nr.116, kā arī 2014.gada 21.maijā Nr. 55 par dzeramā ūdens apgādes un notekūdens savākšanas tīklu izbūvi Baložos, Ķekavas novadā.

2014.gada maija un jūnija mēnesī būvuzņēmējs SIA „Binders” veica dzeramā ūdens apgādes un notekūdens savākšanas tīklu būvniecību Pavasara, Pļavu, Ziedu, Mēness, Lauku, Niedru, Benedikta, Bērtuļa, Lāčplēša, Slāvu, Sveču, Māras, Alberta, Pētera, Papardes, Kāpu, Priežu, Kūdras, Celtnieku, Skolas, Lāču, Kārklu un Meža ielās. Šajā laikā ir veiktas divu kanalizācijas sūkņu staciju (Plūmju un Kalnu ielā) iebūvēšana no kopā plānotajām 9 kanalizācijas sūkņu stacijām. Bez minēto kanalizācijas sūkņu staciju (kss) izbūves un palaišanas nav iespējama notekūdeņu novadīšana Pavasara, Pļavu, Ziedu, Mēness un Lauku ielu rajonā (kss atradīsies uz Plūmju ielas pie Miglas ielas), kā arī Kalnu un Kūdras ielās.

Lai gan lēnāk nekā iepriekš plānots, notiek Avotu, Anitas, Saules, Ķiršu, Ceriņu, Riekstu, Varavīksnes, Pīlādžu un Zemeņu ielu rajonā izbūvēto tīklu nodošana ekspluatācijā. Būvuzņēmējam vēl saskaņotais un veicamais darbu grafiks paredz, ka dzeramā ūdens un notekūdens pakalpojumu sniegšana šajās ielās būs iespējams uzsākt aptuveni pēc trim nedēļām. Lūdzam visu nekustamo īpašumu īpašniekus jau šobrīd veikt nepieciešamās darbības individuālo māju pieslēgumu izbūvei. Ar kārtību, kādā ir veicama māju pieslēgumu izbūve, ir iespējams iepazīties iepriekšējā preses relīzē par projektu vai, pieprasot tehniskos noteikumus individuālā pieslēguma izbūvei SIA „Baložu komunālā saimniecība”.

Brīdinām – pakalpojumu izmantošana pirms līguma noslēgšanas var apdraudēt Jūsu dzīvību, jo būvdarbu veicējam pirms dzeramā ūdens apgādes tīklu nodošanas ekspluatācijā ir jāveic to dezinfekcija. Dezinfekcijas šķīduma lietošana uzturā ir bīstama dzīvībai.

Projekta „Ūdenssaimniecības attīstība Baložos II kārta” galvenie mērķi ir nodrošināt kvalitatīva, spēkā esošo normatīvo aktu prasībām atbilstoša dzeramā ūdens piegādi iedzīvotājiem Baložu pilsētas teritorijā, neattīrīto vai daļējo attīrīto notekūdeņu novadīšanu uz Baložu pilsētas notekūdeņu attīrīšanas ietaisēm.

Projekta administratīvās, finanšu un tehniskās vadības uzraudzību nodrošina LR VIDES AIZSARDZĪBAS UN REĢIONĀLĀS ATTĪSTĪBAS MINISTRIJA.

Projekta kopējās izmaksas ir 5 020 997,32 EUR bez PVN, no kurām Kohēzijas fonda līdzfinansējums ir 4 249 400,77 EUR, valsts budžeta līdzfinansējums ir 255 877,90 EUR un Ķekavas novada domes un SIA „Baložu komunālā saimniecība” ieguldījums ir 656 563,92 EUR.   

Līgums tiks īstenots Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta „Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Baložos, II kārta” Nr.3.DP/3.5.1.1.0/12/IPIA/VARAM/012 ietvaros. Projektēšanas un būvniecības darbus plānots pabeigt novembrī.

Sīkākai informācijai:

Valdes priekšsēdētājs

Edgars Mencis

pirmdienās no 17:00-19:00

Tālr./fakss: 67916723

e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

____________________________________________________________________

 

PROJEKTU
„ŪDENSSAIMNIECĪBAS PAKALPOJUMU ATTĪSTĪBA 2.KĀRTA, BALOŽU PILSĒTĀ"
LĪDZFINANSĒ EIROPAS SAVIENĪBA.

FINANSĒJUMA SAŅĒMĒJS ŠĪ PROJEKTA IETVAROS IR
SIA „BALOŽU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA".

PROJEKTA ADMINISTRATĪVĀS, FINANŠU UN TEHNISKĀS VADĪBAS UZRAUDZĪBU NODROŠINA
LR VIDES AIZSARDZĪBAS UN REĢIONĀLĀS ATTĪSTĪBAS MINISTRIJA.

Ieguldījums Tavā nākotnē!